top of page

AKTIVETELER

 

En kaliteli rehberler

Doğal Anne'nin dayanılmaz cömertliği sayesinde, Kapadokya ("Güzel atların arazisi" anlamına gelir) eşsiz bir tatil beldesidir. Toprak çok yumuşak bir volkanik araziden, kül ve volkanlardan aşınmış lavlardan oluşur. Nehir, dere, yağmur, kar ve buz bu alanı şekillendirdi. Erozyon bu doğaüstü manzaranın kaynağıdır. Ancak, Kapadokya'nın ziyaret etmek için muhteşem bir yer olduğu yönündeki büyük ünü, konuklarının cömert misafirperverliği sayesinde de görülüyor.

"Ipek yolu" gibi önemli iletişim ve ticaret yollarının kavşağında stratejik olarak bulunan Kapadokya, yüzyıllar boyunca Hitit İmparatorluğu'ndan başlayarak farklı medeniyetlerin beşiği idi.

Tüf, ilkel araçları kullanarak bile çalışmak o kadar kolaydı ki, sakinler mağara konutlarını kaya üzerine parçalayabildiler. Daha sonra Hıristiyanlar geldiğinde kiliseler oyulmuş ve fresklerle süslenmişlerdir.

Tur Örneği

1. gün: KAPADOKYA KUZEY

Otelden Devrent Vadisine gidip kaya oluşumlarının hayal gücünüzle oynayacağından. Sonra Kapadokya'nın Avanosthe seramikleri merkezine. Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak Nehri (Kızıldeniz) köyün içinden dolaşır ve bölgeyi simgeleyen pişmiş toprak ve seramik kilini sağlar. İş başında ustaların bir gösteri gerçekten çömlek yapım zanaat takdir yapar. Avanos köyü, renkli köylüler tarafından sakinleştirilen birçok Yunan tarzı evin bulunduğu antika bir yer.


2. gün: KAPADOKYA GÜNÜ

Ürgüp'ten ayrılıyor ve Mustafapasa'nın uykulu köyüne gidiyoruz (bir Osmanlı Yunan yerleşiminde Sinasos olarak anılıyor). Hayat eski yoluna devam ettiği için köy neredeyse turizmden etkilenmiyor gibi hissediyor. Mustafapaşa, 1923 yılına kadar Yunan ortodoks yaşıyordu. Her iki kilise ve kervansaray da taş işlerini iyi koruyordu.

A La Carte

Belli bir isteğiniz var, bir tur fikri bizimle iletişime geçmekte tereddüt etmeyin. Size beklentilerinize göre alakart bir yolculuk önerebiliriz.
İletişim formunu kullanarak süreyi, kişi sayısını, faaliyetleri açıklığa kavuşturun ... Size en kısa sürede cevap vereceğiz.

Turlarımız

www.alanturizm.com

Alan Turizm Ltd Licence 1721

bottom of page